Jednodruhové esenciální oleje

Společnost Young Living nabízí tyto 100 % čisté jednodruhové esenciální oleje terapeutické kvality:

Bazalka (Basil)

basil_15ml_silo_uk_01_15813848634_o_250 Bazalka (Ocimum basilicum) se vyznačuje silnou kořeněnou vůní, která oživuje tělo i duši. Při místním použití může pomoci osvěžit mysl a obnovit duševní bdělost. Při masáži může ulevit bolavým svalům.

Více informací ZDE.

Bergamot

bergamot_15ml_silo_uk_01_15813848594_o_250 Bergamot (Citrus bergamia) se vyznačuje svěží, sladkou citrusovou vůní, kterou mnozí znají jako aroma čaje Earl Grey. Povznáší, uvolňuje, posiluje sebedůvěru a zlepšuje náladu. Odedávna se používá při potížích s mastnou a unavenou pokožkou.

Více informací ZDE.

Borovice (Pine)

pine_15ml_silo_uk_01_16248954090_o_250 Borovice (Pinus sylvestris) se vyznačuje osvěžující, oživující vůní. Její léčivé účinky popsal jako první Hippokratés, otec západního lékařství. Borovice při masážích zklidňuje unavené svaly a klouby. Má řadu společných vlastností s eukalyptem kulatoplodým a při vzájemné kombinaci se účinnost obou olejů dále zvyšuje.

Více informací ZDE.

Cedrové dřevo (Cedarwood)

cedarwood_15ml_silo_uk_01_16436370725_o_250 Cedrové dřevo (Cedrus atlantica) se vyznačuje hřejivou, balzámovou dřevěnou vůní. Uvolňuje a uklidňuje při masážích. Cedrové dřevo se tradičně používá jako účinná složka kosmetických přípravků pro mastnou pokožku. Cedrové dřevo má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 1 689 996 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Cistus

cistus_5ml_silo_uk_01_16250114619_o_250 Cistus ladanový (Cistus ladanifer) je rostlina podobná růži. Její esenciální olej se vyznačuje jemnou vůní s medovým tónem. Bývá ztotožňována s biblickou růží z Šáronu. Uklidňuje a pozvedá mysl, pomáhá při meditaci a rozvažování. Tradičně se používá na podporu dýchání. Cistus má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 38 648 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Citrón (Lemon)

lemon_15ml_silo_uk_01_15813845664_o_250 Citrón (Citrus limon) se vyznačuje silnou, čistou a očišťující citrusovou vůní, která oživuje a pozvedá. Obsahuje 68 procent silného antioxidantu d-limonenu. Ve vodě má příjemně osvěžující účinek a může být prospěšný pro pleť.

Více informací ZDE.

Citrónová tráva (Lemongrass)

lemongrass_15ml_silo_uk_01_16435430212_o_250 Citrónová tráva (Cymbopogon flexuosus) se vyznačuje lehkou, svěží citrusovou vůní se zemitými tóny. Osvěžuje, omlazuje, povzbuzuje a nastoluje rovnováhu. Inspiruje a posiluje duševní čistotu. Citrónová tráva rovněž podporuje krevní oběh a má hodnotu antioxidační aktivity 17 765 podle metodiky ORAC. V časopise Phytotherapy Research Journal byl publikován výzkum zabývající se silnými účinky citrónové trávy při místní aplikaci.

Více informací ZDE.

Cypřiš (Cypress)

cypress_15ml_silo_uk_01_15816305083_o_250 Cypřiš (Cupressus sempervirens) se vyznačuje svěží bylinnou vůní s nádechem jehličí, která osvěžuje, regeneruje a navozuje rovnováhu. Přináší pohodu v chladných obdobích, podporuje trávení a dýchání a je vhodný pro mastnou nebo unavenou pokožku.

Více informací ZDE.

Čajovník (Melaleuca alternifolia)

melaleucaalternifolia_15ml_silo_uk_01_16250112269_o_250

Čajovník (Melaleuca alternifolia) je velmi ceněný pro své mnohostranné použití. Podporuje imunitní systém a prospívá pleti. Výtažek z čajovníku se často označuje jako čajovníkový olej (Tea Tree Oil).

Více informací ZDE.

Dobromysl (Oregano)

oregano_15ml_silo_uk_01_16248700648_o_250 Dobromysl (Origanum vulgare, Origanum onites, Origanum minutiflorum, Origanum majorana) se vyznačuje těžkou, pronikavou kořeněnou vůní, která vzbuzuje pocity bezpečí. Významně podporuje imunitu a pomáhá při dýchání. Základní účinnou látkou dobromyslového oleje Young Living je carvacrol. Dobromysl má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 153 007 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Dorado Azul

doradoazul_5ml_silo_uk_01_16410401056_o_250 Dorado Azul, jeden z esenciálních olejů z Ekvádoru, je exkluzivním výrobkem společnosti Young Living. Dorado Azul se vyznačuje bylinnou vůní a je vhodný pro místní použití nebo aromatizaci.

Více informací ZDE.

Elemi

elemi_15ml_silo_at_17248558003_o_250 Elemi (Canarium luzonicum) se vyznačuje jemnou, kořeněnou vůní podobnou kadidlu s balzámovými tóny. Patří do stejné čeledi rostlin jako kadidlovník a myrha. V Evropě se tradičně používá při péči o pleť. Esenciální olej z elemi je velmi žádaný pro svou schopnost vyhlazovat vrásky, zpevňovat pleť a zklidňovat svaly po námaze.

Více informací ZDE.

Eukalyptus kulatoplodý (Eucalyptus globulus)

eucalyptusglobulus_15ml_silo_uk_01_15813847484_o_250 Eukalyptus kulatoplodý se vyznačuje svěží, pronikavou vůní. Obsahuje vysoký podíl eukalyptolu, který je důležitou součástí řady ústních vod. Často se také používá místně na podporu dýchací soustavy a k uvolnění svalů po námaze. Eukalyptus kulatoplodý má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 24 157 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Eukalyptus modrý (Eucalyptus Blue)

eucalyptusblue_5ml_silo_uk_01_16436370065_o_250 Místní použití: Smíchejte jednu kapku s jednou kapkou oleje V-6 nebo olivového oleje. Poté aplikujte podle potřeby na požadovanou oblast. Aromatizace: Rozprašujte třikrát denně po dobu až 30 minut.

Přísady
Esenciální olej z modrého eukalyptu

Více informací ZDE.

Eukalyptus úzkolistý (Eucalyptus radiata)

eucalyptusradiata_15ml_silo_uk_01_16410400656_o_250 Eukalyptus úzkolistý působí chladivě, osvěžuje a dodává energii. Jeho vůně je méně výrazná než u eukalyptu kulatoplodého, svými účinky je však podobně přínosný. Protože je poměrně jemný a nedráždivý, představuje zvláště vhodnou volbu pro děti. Olej z eukalyptu úzkolistého patří mezi nejuniverzálnější eukalyptové oleje. Je vhodný pro místní použití, rozprašování i přímou inhalaci. Dlouhodobě se používá jako součást některých nejoblíbenějších směsí značky Young Living.

Více informací ZDE.

Fenykl

fennel_15ml_silo_uk_01_16434605601_o_250 Fenykl (Foeniculum vulgare) se vyznačuje sladkou, zemitou vůní podobnou anýzu, která oživuje, dodává energii a obnovuje rovnováhu. Povzbuzuje krevní oběh, činnost žláz a dýchací soustavu. Může pomoci při potížích se zažíváním. Může také přispět k pocitu pohody v průběhu menstruačního cyklu. Fenykl má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 2 383 680 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Grapefruit

grapefruit_15ml_silo_uk_01_15816304033_o_250 Grapefruit (Citrus paradisi) se vyznačuje svěží citrusovou vůní, která povznáší a dodává energii. Obsahuje velké množství silného antioxidantu d-limonenu, působí příznivě na pleť a podobně jako řada jiných za studena lisovaných citrusových olejů má jedinečné účinky při odbourávání tuků. Upozornění: Citrusové oleje nesmí být aplikovány na pokožku, která bude v příštích 72 hodinách vystavena přímému slunečnímu svitu nebo ultrafialovému záření.

Více informací ZDE.

Heřmánek pravý (German Chamomile)

GermanChamomile Heřmánek pravý (Matricaria recutita) je jednoletá rostlina hojně rozšířená na mnoha územích Evropy a mírného pásu Asie. Tato rostlina s květy podobnými sedmikrásce byla zavlečena i do Severní Ameriky a Austrálie. Je nejoblíbenějším zdrojem heřmánkové nati.

Heřmánek se dlouhá tisíciletí používá jako lék a má širokou paletu využití. Heřmánek pravý pomáhá při udržování zdraví a dobrého stavu pokožky.

Pokud se sušené květy používají ve formě čaje, pomáhají při relaxačních technikách. Olej z heřmánku pravého se extrahuje z květů a obsahuje chamazulen, který má schopnost podporovat přirozené protizánětlivé procesy v těle.

Více informací ZDE.

Heřmánek římský (Roman Chamomile)

romanchamomile_5ml_silo_uk_01_16248699828_o_250 Heřmánek římský (Chamaemelum nobile) se vyznačuje sladkou, hřejivou bylinnou vůní, která uvolňuje a uklidňuje mysl i tělo. Díky své jemnosti je zvláště vhodný pro neklidné děti. Protože zklidňuje všechny typy pokožky, je častou součástí evropských přípravků pro péči o pleť. Heřmánek římský lze také s užitkem použít jako přísadu do masážního oleje pro uvolnění unavených svalů po námaze. Heřmánek římský byl jednou z devíti posvátných bylin starých Sasů. Heřmánek římský má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 2 446 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Hinoki (ヒノキ)

Hinoki Hinoki (ヒノキ) je japonský název cypřišku tupolistého (Chamaecyparis obtusa), který je domovem ve středním Japonsku. Dřevo z hinoki, jednoho z „pěti posvátných stromů pohoří Kiso“, je považováno za velmi kvalitní. Odedávna se používalo při stavbě paláců, chrámů, svatyň, lázní a tradičních divadel nó.

Olej z hinoki se vyznačuje jedinečnou japonskou vůní. Dřevo tohoto stromu voní po citrónu, má světle růžovohnědou barvu a je vysoce odolné proti hmyzu a hnilobě. Lesy hinoki jsou v Japonsku velmi ceněné. Jejich obhospodařování a ochrana má tradici již od dob feudálních pánů a samurajů. V současné době je hinoki oblíbeným okrasným stromem v parcích a zahradách.

Více informací ZDE.

Hong Kuai (紅檜)

HongKuai Hong Kuai – 紅檜 (Chamaecyparis formosensis) je velmi ceněný strom rostoucí vysoko na strmých svazích horských deštných pralesů Tchaj-wanu. Přirozeně spadlé kmeny jsou bohaté na seskviterpeny vydávající dřevitou vůni. Esenciální olej má příjemnou dřevitou vůni, která prohlubuje prožitek relaxace. Používá se také jako osvěžovač vzduchu nebo pánská kolínská voda. Toto vyhledávané měkké dřevo, tradičně využívané pro stavby svatyň, chrámů a obydlí, je díky svým silným aromatickým vlastnostem velmi odolné vůči hmyzu a hnilobě.

Více informací ZDE.

Hřebíček

clove_15ml_silo_uk_01_16250463547_o_250 Hřebíček (Syzygium aromaticum) se vyznačuje sladkou kořeněnou vůní, která povzbuzuje a oživuje. Protože výrazně podporuje imunitu, je důležitou součástí směsi Thieves. Jeho hlavní součástí je eugenol, který se používá v zubním lékařství ke znecitlivování dásní. Hřebíček dosáhl v testech společnosti Young Living nejvyšší hodnoty antioxidační aktivity podle metodiky ORAC ze všech zkoumaných ingrediencí. Pro místní použití vždy zřeďte.

Více informací ZDE.

Jade Lemon

JadeLemon Jade Lemon™ se pěstuje v horkém, vlhkém podnebí jihovýchodní Číny. Zatímco jiné citroníky začínají uvolňovat některé své oleje společně s vůní, když žloutnou, plod citronu eureka zůstává zelený i v době zralosti a umožňuje, aby se v něm olej dále koncentroval. Olej se uvolní až po utržení plodu a dává mu bohatší a aromatičtější vůni.

Citron eureka obsahuje vysoké koncentrace d-limonenu, který pomáhá dobít energií, povznáší náladu a dodává životní elán, dále podporuje jasnost myšlenek a cílevědomost. Tento olej podporuje zdravou pokožku a je užitečný při mytí a očistě. Ve studii Mie University z roku 1995 se rovněž zjistilo, že citrusové vůně mohou navodit relaxaci a vyvolat pocity štěstí.

Více informací ZDE.

Jalovec

juniper_15ml_silo_uk_01_16410399396_o_250 Jalovec (Juniperus osteosperma) se vyznačuje čistou, jemně pronikavou dřevitou vůní, která působí očistně na mysl, duši i tělo. Je prospěšný pro pokožku a močovou soustavu. Používá se také na podporu správné funkce nervů.

Více informací ZDE.

Jasmín

jasmine_5ml_silo_uk_01_15813846194_o_250 Jasmín** (Jasminum officinale) se vyznačuje hřejivou, exotickou bylinnou vůní, která uvolňuje, zklidňuje, pozvedá mysl a zvyšuje sebejistotu. Jasmín má příznivé účinky na pokožku. Odedávna se používá pro svou romantiku a přitažlivost a pro vyvážení ženské tělesné energie.

** U jasmínu se používá výtažek (silice), nikoli esenciální olej v pravém smyslu slova.

Více informací ZDE.

Jedle balzámová (Balsam Fir Idaho)

balsamfir_15ml_silo_uk_01_16410401786_o_250 Olej z idažské jedle balzámové (Abies balsamea), který se destiluje v severním Idahu, má osvěžující a povznášející vůni. Je vhodný pro masáže na zklidnění unavených svalů a těla po námaze. Jedle balzámová z Idaha má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 205 047 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Kadidlo (Frankincense)

frankincense5_silo_uk_01_15708504673_o_250 Kadidlo (Boswellia carteri) má sladkou, hřejivou balzámovou vůni, která stimuluje a pozvedá mysl. Je užitečná pro vizualizaci, povzbuzení duchovního rozpoložení a koncentrace. Dodává odvahu, pomáhá soustředit myšlenky, překonat stres a beznaděj. Na Blízkém východě je kadidlový olej považován za posvátný a po řadu tisíciletí se používá při náboženských obřadech. Nedávno se však začal používat i v některých evropských a amerických nemocnicích a je předmětem intenzivního výzkumu. Kadidlo je rovněž důležitou součástí kosmetických přípravků pro péči o stárnoucí a suchou pleť. Staří Egypťané jej používali v omlazujících pleťových maskách.

Více informací ZDE.

Kopaiva (Copaiba)

copaiba_15ml_silo_uk_01_16248957230_o_250 Kopaiva, exkluzivní esenciální olej značky Young Living pocházející z Brazílie, přináší úlevu při problémech s klouby a žaludkem. Přírodní léčitelé tradičně využívají léčivé účinky kopaivy ke zklidnění podrážděné pokožky a ošetření štípanců od hmyzu. Společnost Young Living dnes nabízí její sílu ve zcela novém jednosložkovém esenciálním oleji. Kopaiva je rovněž jednou z hlavních složek směsí v kuličkových aplikátorech Deep Relief a Breath Again.

Kopál vonný (Palo Santo)

palosanto_5ml_silo_uk_01_16248700618_o_250 Kopál vonný (Bursera graveolens) patří do stejné čeledi rostlin (Burseraceae) jako kadidlovník, nevyskytuje se však na Blízkém východě, ale v Jižní Americe. Podobně jako kadidlo odedávna sloužil při duchovních obřadech. Inkové jej tradičně používali k očistě ducha od negativních energií. Španělský název napovídá, jaké úctě se tento olej těší: Palo santo znamená v překladu „svaté dřevo“.

Více informací ZDE.

Kopr (Dill)

Dill Koprový olej (Anethum graveolens) se vyznačuje kořeněnou, svěží vůní, která má stimulační, regenerující a harmonizující účinky. Tato vonná bylina je nezbytnou součástí mnoha tradičních evropských pokrmů a používala se v nejrůznějších dávných léčivých přípravcích určených zejména k léčbě zažívacích potíží. Kopr má přibližnou hodnotu ORAC (schopnost pohlcovat volné radikály) 356 444 (TE/L). Hodnota TE/L je vyjádřena jako troloxový ekvivalent v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Kozlík lékařský (Valerian)

valerian_5ml_silo_uk_01_15813843314_o_250 Kořen kozlíku lékařského (Valeriana officinalis) se po tisíciletí používá na podporu zklidnění, ukotvení a nastolení emocionální rovnováhy. V posledních třech desetiletích byl klinicky zkoumán s ohledem na své uvolňující vlastnosti. Výsledky výzkumu prokázaly, že jeho aktivní složky, jako jsou seskviterpeny, kyselina valerenová a valerianol, mají uklidňující a regenerační účinky na centrální nervovou soustavu.* Představitelé německého zdravotnictví oficiálně uznali pozitivní vliv kozlíku lékařského na tělesné zdraví. Kozlík lékařský má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 61 935 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Levandule (Lavender)

lavender_15ml_silo_uk_01_15813845774_o_250 Levandule (Lavandula angustifolia) se vyznačuje svěží, sladkou květinovou a bylinnou vůní, která uklidňuje a osvěžuje. Jedná se o nejvšestrannější esenciální olej, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Skvěle se hodí pro zklidnění před spánkem; díky svým vyváženým vlastnostem však také pomáhá doplnit energii a životní sílu. Levandule velmi příznivě působí na pleť a přispívá k její kráse. Tyto její vlastnosti jako první objevil francouzský vědec René Gattefossé, když si vážně popálil ruce při výbuchu v laboratoři.

Více informací ZDE.

Libavka (Wintergreen)

wintergreen_15ml_silo_uk_01_16248698498_o_250 Libavka (Gaultheria procumbens) se vyznačuje sladkou, mátovou vůní. Obsahuje stejnou aktivní složku (methyl salicylát) jako bříza. Lze ji s výhodou použít při masáži na zklidnění napětí v oblasti hlavy a svalů po námaze. Libavka má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 1 018 439 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Limeta (Lime)

lime_15ml_silo_uk_01_15813845584_o_250 Limeta pochází pravděpodobně z východní Malajsie, odkud se po druhé Kolumbově výpravě dostala do západní Indie. Olej z limety se odedávna používal na podporu trávení a má i řadu dalších tradičních použití. Dnes je limeta známá po celém světě a hojně se používá pro svou intenzivní a účinnou vůni i chuť. Esenciální olej z limety má oživující a povzbuzující účinky na mysl i tělo. Při aplikaci na pokožku poskytuje antioxidační podporu a pomáhá udržovat zdraví pleti.

Více informací ZDE.

Majoránka (Marjoram)

marjoram_15ml_silo_uk_01_16248701068_o_250 Majoránka (Origanum majorana) se vyznačuje dřevitou, kořeněnou, kafrovou vůní. Její olej uklidňuje a rozehřívá mysl i tělo. Zklidňuje napjaté svaly po námaze a je užitečný při občasných pocitech nervového napětí.

Více informací ZDE.

Mandarinka (Tangerine)

tangerine_15ml_silo_uk_01_15813843734_o_250 Esenciální olej z mandarinky (Citrus reticulata) má uklidňující účinky. Vyznačuje se sladkou, štiplavou vůní podobnou pomeranči. Pomáhá při občasných podrážděních nervů. Pozvedá mysl a navozuje pocit bezpečí. Mandarinka rovněž obsahuje vysoký podíl účinného antioxidantu d-limonenu.

Více informací ZDE.

Máta (Peppermint)

peppermint_15ml_silo_uk_01_16248700318_o_250 Máta (Mentha piperita) se vyznačuje silnou, čistou, svěží mentolovou vůní. Je jednou z nejdéle používaných a nejvyhledávanějších bylin. Dr. Jean Valnet zkoumal účinek máty na játra a dýchací soustavu. Jiní vědci zkoumali účinky máty na zlepšování chuti a čichu při inhalaci. Dr. William N. Dember z University of Cincinnati studoval schopnost máty podporovat soustředění a duševní aktivitu. Dr. Alan Hirsch zkoumal účinek máty na mozkové centrum nasycení, které je odpovědné za pocit plnosti po jídle.

Více informací ZDE.

Máta klasnatá (Spearmint)

spearmint_5ml_silo_uk_01_16248953240_o_250 Máta klasnatá (Mentha spicata) se vyznačuje mentolovou vůní s lehkým ovocným tónem, jemnější než běžná máta. Máta klasnatá obsahuje vysoký podíl antioxidantů, podporuje činnost dýchací a nervové soustavy. Může pomoci při osvobozování od emocionálních bloků a přispět k pocitu rovnováhy a celkové pohody. Máta má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 5 398 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Meduňka (Melissa)

melissa_5ml_silo_uk_01_16248701028_o_250 Meduňka (Melissa officinalis) se vyznačuje lehkou, svěží citrónovou vůní, která posilňuje a oživuje, přitom však působí uklidňujícím dojmem. Bývala důležitou součástí tzv. karmelitánských kapek (destilovaných ve Francii od roku 1611 členy karmelitánského řádu). Některé výzkumy uvádějí, že meduňka může příznivě působit na pleť. Používá se také jako uklidňující prostředek v zimním období a na podporu funkce imunitního systému. Meduňka má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 1 343 547 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Modrý smrk z Idaha (Idaho Blue Spruce)

idahobluespruce_5ml_silo_uk_01_16250461887_o_250 Modrý smrk (Picea pungens) pěstovaný, sklízený a destilovaný na farmě společnosti Young Living v severním Idahu obsahuje vysoký podíl rostlinných látek alfa-pinenu a limonenu. Olej z modrého smrku při místní aplikaci uvolňuje napjaté a unavené svaly. Jeho dřevitá vůně oživuje smysly, zklidňuje mysl a uvolňuje tělo. Aromatické účinky oleje z modrého smrku mohou také pomoci odstranit emocionální bloky, navodit pocit rovnováhy a klidného bezpečí. Pro své osvěžující, oživující a posilující vlastnosti se také odedávna používá v saunách, parních lázních, jako přísada do koupelí a masážních olejů.

Více informací ZDE.

Mrkvové semínko (Carrot Seed)

Carrot Seed Esenciální olej z mrkvových semínek (Daucus carota) má nasládlou vůni se zemitě bylinkovou příměsí. Díky svým tonizujícím účinkům se používal v tradiční medicíně při zažívacích potížích. Od pradávna se také využívá v aromaterapii k léčbě kloubů. Tato tradiční zdravotní použití nejsou dosud potvrzena moderním vědeckým výzkumem.

Více informací ZDE.

Muškát (Geranium)

geranium_15ml_silo_uk_01_15813847164_o_250 Muškát (Pelargonium graveolens) se vyznačuje silně povznášející a zklidňující květinovou vůni. Má velmi příznivé účinky na pleť a jeho aroma pomáhá při osvobozování od negativních vzpomínek. Tradičně se používá na podporu krevního oběhu a nervové soustavy. Důležitou součástí jeho síly je schopnost revitalizovat tělesné tkáně.* Muškát má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 1 010 011 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Muškátový oříšek (Nutmeg)

Nutmeg Esenciální olej z muškátového oříšku je hřejivý a kořeněný olej extrahovaný z plodů a semen parní destilací. Muškátový oříšek je už od středověku v Evropě považován za cenné koření v kuchyni, vyhlášené pro svou chuť i konzervační účinky.

Aroma muškátového oříšku je ostré, s lehce pižmovým podtónem, a získalo si oblibu také ve výrobě parfémů. Muškátový oříšek má dlouhou tradici při aplikaci na kůži pro úlevu od sezonních bolestí, zejména v kombinaci s masáží nebo horkou koupelí.

Pokud jde o aromatické účinky, tento olej bystří smysly a pomáhá zklidňovat tělo i mysl. Muškátový oříšek se používá k navození klidného celonočního spánku.

Více informací ZDE.

Myrha (Myrrh)

myrrh_15ml_silo_uk_01_16248954550_o_250 Myrha (Commipihora myrrha) se vyznačuje bohatou, kouřovou balzámovou vůní, která očišťuje, regeneruje, oživuje a pozvedá. Díky vysokému obsahu seskviterpenů je užitečnou pomůckou při meditaci. Seskviterpeny jsou sloučeniny s přímým účinkem na hypotalamus, podvěsek mozkový a amygdalu, sídlo našich emocí. Myrha je zmiňována v Bibli, a to ve Starém i Novém zákoně. Arabové ji používali při potížích se zvrásněnou a popraskanou pokožku. Dnes se myrha široce používá ve výrobcích pro ústní hygienu. Myrha má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 3 193 813 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Ocotea

ocotea_5ml_silo_uk_01_16410398616_o_250 Esenciální olej z ekvádorského stromu ocotea obsahuje velké množství alfa-humulenu, který podporuje přirozenou reakci těla na podráždění a nepohodlí.

Více informací ZDE.

Pačuli (Patchouli)

patchouli_15ml_silo_uk_01_16436367585_o_250 Esenciální olej z pačuli (Pogostemon cablin), někdy označovaný jako „vůně šedesátých let“, se vyznačuje pižmovým, zemitým exotickým nádechem. Ve východních kulturách se často používal v obydlích pro celkovou ochranu zdraví a jako pomoc při osvobozování od negativních emocí. Je velmi prospěšný pro pokožku, pomáhá odstraňovat vrásky a praskliny. Pačuli působí jako obecné tonikum, které zklidňuje občasné nevolnosti. Pačuli má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 494 271 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Pepřovník černý (Black Pepper)

blackpepper_5ml_silo_uk_01_18390575932_o_250 Pepřovník černý (piper nigrum) je kvetoucí popínavá rostlina čeledi pepřovníkovité, která pochází z jižní Indie a hojně se pěstuje kvůli plodu. Plod lze vařením anebo sušením zpracovat na bílý, zelený a černý pepř.

Esenciální olej Black Pepper (Pepř černý) se destiluje párou z plodu pepřovníku a má silné a ostré aroma, které stimuluje a dodává energii. Hlavní použití se úzce pojí se zdravým kardiovaskulárním systémem.

Účinky černého pepře jsou známy od starověku a podobně jako řada jiných asijských koření se používá v tradičním lidovém léčitelství.

Více informací ZDE.

Pomeranč (Orange)

orange_15ml_silo_uk_01_16248954520_o_250 Esenciální olej z pomeranče (Citrus sinensis) se vyznačuje bohatou citrusovou vůní, která pozvedá mysl a současně uklidňuje. Pomeranč přináší pocit klidu a štěstí. Obsahuje velký podíl účinného antioxidantu d-limonenu.

Více informací ZDE.

Posvátný kadidlovník (Sacred Frankincense)

sacredfrankincense_5ml_silo_uk_01_16436366795_o_250 Kadidlovník pravý je vzácný olej pěstovaný a destilovaný v Ománu, ceněný pro svou schopnost zvýšit meditační a duchovní vědomí. Posilující účinky tohoto čarovného oleje ovlivňují nejen vaši mysl, ale podporují a udržují vzhled zdravé pokožky.

Více informací ZDE.

Rojovník (Ledum)

ledum_5ml_silo_uk_01_17677870298_o_250 Použití rojovníku (Ledum groenlandicum) má svou dlouholetou historii. Ve formě čaje rojovník navodí pocit životní pohody. Rovněž se traduje, že harmonizuje a vyvažuje každodenní potřeby těla. Olej z rojovníku se vyrábí parní destilací kvetoucích vrcholků rostlin a má vysoký obsah limonenu. Jestliže se používá jako aromatický prostředek, pomáhá rozptýlit nespokojenost, hněv a posedlost. Jeho vůně je středně silná se světlými a bylinnými tóny.

Více informací ZDE.

Rozmarýn (Rosemary)

rosemary_15ml_silo_uk_01_16248953650_o_250 Rozmarýn (Rosmarinus officinalis CT cineol) se vyznačuje svěží, sladkou, lehce nahořklou vůní. Rozmarýnový olej dodává energii a může pomoci obnovit duševní bdělost při pocitech únavy. Je rovněž oblíbenou součástí přípravků pro péči o pleť a vlasy. Olej je třeba před použitím zředit. Doporučujeme používat jen pro dospělé. Rozmarýn má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 3 309 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Růže (Rose)

rose_5ml_silo_uk_01_15816301553_o_250 Růže (Rosa damascena) se vyznačuje nádhernou, silnou a sladkou květinovou vůní, která působí opojně a silně romanticky. Obsahuje stimulující a povzbuzující látky, které pomáhají obnovit rovnováhu a harmonii, navozují pocit pohody a sebejistoty. Po dlouhá tisíciletí se používá v péči o pleť, je ideální pro suchou a stárnoucí pokožku. Růže má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 1 604 284 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Skořicová kůra (Cinnamon Bark)

cinnamonbark_5ml_silo_uk_01_15813848174_o_250 Skořice je díky své hřejivé a kořeněné vůni vyhledávána po staletí jakožto cenná komodita, a to i pro svou schopnost navodit pocit pohody. Skořicový olej od Young Living je důkladně testován, aby bylo zajištěno, že není zředěn žádnými podobně vonícími oleji. Skořice se považuje za prostředek podporující zdravou funkci srdce a imunitního systému. Tento olej můžete také zředit a vmasírovat do čaker, má zklidňující a relaxační účinky.

Více informací ZDE.

Smrk černý (Northern Lights Black Spruce)

SmrkCerny Esenciální olej Smrk černý (Northern Lights Black Spruce) pochází z farmy Young Living Northern Lights v kanadské Britské Kolumbii. Strom Picea mariana roste po celé Kanadě včetně 3 arktických oblastí. K výrobě tohoto esenciálního oleje se destiluje celý strom.

Při použití této bohaté, dřevité a osvěžující vůně během meditace navodíte svěží, aromatickou atmosféru. Smrk černý je také skvělý doplněk kosmetických produktů, které nanesením na pokožku pomáhají zlepšit vzhled suché pokožky nebo udržet vzhled zdravě vypadající pleti.

Více informací ZDE.

Smil (Helichrysum)

helichrysum_5ml_silo_uk_01_15816303793_o_250 Helichrysum (smil italský, Helichrysum italicum) se vyznačuje svěží, zemitou bylinnou vůní, která pozvedá mysl. Jeho květy jsou často označovány jako „věčné“ či „nesmrtelné“. Zachovávají si totiž i po uschnutí své barvy a krásu. Odkaz na dlouhý život lze však také vztáhnout na téměř zázračné vlastnosti jeho oleje, který má širokou paletu použití.

Více informací ZDE.

Šalvěj (Sage)

sage_15ml_silo_uk_01_16248699228_o_250 Šalvěj (Salvia officinalis) se vyznačuje kořeněnou bylinnou vůní. Je známá svou schopností posilovat smysly a důležité životní funkce. Podporuje metabolismus, je prospěšná pro dýchací, reprodukční a nervovou soustavu i pro další tělesné systémy. Šalvěj může pomoci vypořádat se s beznadějí a mentální únavou. V Evropě se tradičně používá v péči o pleť a k očistě obydlí od negativních vlivů. Šalvěj má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 148 468 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Šalvěj muškátová (Clary Sage)

clarysage_15ml_silo_uk_01_16434606211_o_250 Esenciální olej z šalvěje muškátové (Salvia sclarea) obsahuje přírodní fytonutrienty. Vyznačuje se lahodnou, hřejivou bylinnou vůní, která uvolňuje a pozvedá mysl. Díky tomu se skvěle hodí na podporu zachování pozitivního, zdravého přístupu k životu při premenstruačním syndromu. Je rovněž vhodný pro ženy v období přechodu. Šalvěj muškátová má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 2 209 727 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Tymián (Thyme)

thyme_15ml_silo_uk_01_16250459287_o_250 Tymián (Thymus vulgaris) se vyznačuje kořeněnou, hřejivou bylinnou vůní, která je silná a pronikavá. Odedávna se používá jako léčivá bylina. Obsahuje velké množství thymolu. Thymol podporuje imunitní, dýchací, trávicí a nervovou soustavu a jiné systémy těla. Tymián má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 159 590 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Vetiver

vetiver_5ml_silo_uk_01_15813843204_o_250 Vetiver (Vetiveria zizanoides) se vyznačuje těžkou, zemitou vůní podobnou pačuli s citrónovým tónem. Vetiverový olej psychicky ukotvuje, zklidňuje a stabilizuje. Patří mezi oleje s nejvyšším obsahem seskviterpenů. Dr. Terry Friedmann zkoumal pozitivní účinky vetiveru na chování dětí. Vetiver může pomoci při zvládání stresu a při zotavování z citových traumat a šoků. Vetiver má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 742 792 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Xiang Mao (香茅)

xiangmao_5ml_silo_uk_01_16436365695_o_250 Rostlina Xiang Mao – (Cymbopogon citratus), na Tchaj-wanu známá jako „vonná tráva rychlého osvícení“, se sklízí a destiluje na úrodné půdě bez pesticidů a používá se již celá staletí jako zdroj aromatického oleje ve výrobě parfémů, do aromat a jako lidový léčivý prostředek. Tradičně se využívá k osvěžení vzduchu v domácnostech, k projasnění mysli a hydrataci pokožky. V lidovém léčitelství byla uznávána pro své zklidňující účinky a používána ke kvalitnějšímu odpočinku. Díky jejím přínosům a všestrannosti lze Xiang Mao využít v každodenním životě mnoha způsoby.

Více informací ZDE.

Ylang ylang

ylangylang_15ml_silo_uk_01_15813842974_o_250 Ylang ylang (Cananga odorata) se vyznačuje sladkou, měkkou květinovou vůní, která je oblíbená pro svou romantičnost. V Indonésii se její okvětní lístky často používají na výzdobu svatebního lože. Ylang ylang má mimořádně silné uklidňující účinky, navozuje pocit relaxace a může pomoci osvobodit se od pocitů vzteku, napětí a nervového podráždění. Odedávna se používá v přípravcích pro péči o pleť a vlasy, zejména v Asii, kde je znám jako prostředek ke zkrášlování účesů. Ylang ylang má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 1 300 478 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

Zázvor (Ginger)

ginger_5ml_silo_uk_01_16250462657_o_250 Zázvor (Zingiber officinale) se vyznačuje hřejivou, kořeněnou vůní, která dodává energii. Podporuje trávení, a proto se často používá k uklidnění a obnovení rovnováhy při potížích se zažíváním.* Lze jej také použít k dochucení pokrmů. Zázvor má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 992 571 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr.

Více informací ZDE.

 

Zpět nahoru na

100 % čisté jednodruhové esenciální oleje terapeutické kvality

[:]