Použití esenciálních olejů

1. Inhalace

Existují několik způsobů, jak inhalovat esenciální oleje. Nejpohodlnější metodou je rozprašovat esenciální oleje ultrazvukovým difuzérem. Postupujete tak, že nakapete 7 až 15 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje do difuzéru a přidáte vodu (pokud to difuzér vyžaduje, záleží na typu). Tento způsob vám dodá příjemnou a čerstvou atmosféru ve Vašem pokoji nebo dokonce v celém bytě.

Další metodou je inhalace z ruky. Nakapejte jednu kapku oleje na Vaši levou ruku a aktivujte ho energetickým rozetřením pomocí pravé ruky třikrát krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček. Následně ruce spojte před nosem a inhalujte po dobu jedné minuty. Můžete též vyzkoušet tradiční metodu inhalace pomocí vodní lázně. Přidejte 2 až 3 kapky esenciálního oleje do hrnce s vodou (horké, ale ne vařící) a inhalujte s hlavou skloněnou nad hrncem a překrytou ručníkem. Jako alternativu můžete použít inhalaci přímo z otvoru čajníku!

Oleje doporučené k inhalaci pomocí difuzéru: Purification, Thieves, Lemon, Myrtle, Peace & Calming.

Oleje doporučené k inhalaci z ruky: Lemon, Peppermint, Cedarwood, Joy.

Oleje doporučené k inhalaci pomocí vodní lázně: Eucalyptus, R.C.

2. Aplikace na čakry a místa s pulsem

Nakapejte si 1 až 2 kapky svého oblíbeného esenciálního oleje na levou ruku a aktivujte ho energetickým rozetřením pomocí pravé ruky třikrát krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček. Poté aplikujte olej na místa s pulsem – na zápěstí, za uši, pod kolena nebo na čakry. Vetření esenciálního oleje na chodidlo nohy má osvěžující účinky na celé Vaše tělo. Nicméně, pokud máte pocit, že specifický bod nebo část Vašeho těla vyžaduje určitý olej, jednoduše následujte svoji intuici.

Doporučené oleje: Můžete aplikovat všechny oleje, které jsou kompatibilní s Vaší pokožkou a Vašimi potřebami.

Esenciální oleje, které by se měly aplikovat zředěné (například s vysoce kvalitními rostlinnými oleji nebo V6 od Young Living): Clove, Cinnamon Bark, Thyme, Oregano, stejně jako olejové směsi, které obsahují tyto oleje, např. Thieves.

3. Reflexologie

Z důvodu své molekulární struktury mohou esenciální oleje jednoduše procházet přes buněčné stěny, takže jsou ideální pro používání na reflexních bodech rukou a nohou. Aplikujte 1 až 2 kapky zvoleného oleje přímo na reflexní bod použitím techniky VitalFlex.

4. Masáž

Na relaxaci celého těla použijte 6 až 18 kapek esenciálního oleje a zřeďte ho s vysoce kvalitním masážním olejem jako například V-6 Enhanced Vegetable Oil Complex, Ortho Ease Massage Oil, Ortho Sport Massage Oil, Cel-Lite Magic Massage Oil or Relaxation Massage Oil.

Doporučené oleje: Valor, PanAway a všechny oleje z kolekce Raindrop.

5. Podpora svalů, šlach, kloubů a kostí

Aplikujte 3 až 4 kapky esenciálního oleje lokálně na postižené místo. Aplikujte jednou za den, ideálně před spaním, aby se během noci mohl naplno projevit účinek oleje.

Doporučené oleje: Valor, PanAway, Relieve It, Deep Relief, Helychrysum, Ortho Sport and Ortho Ease Massage oil.

6. Koupel

Abyste naplno přežili vibrace esenciálního oleje ve fyzickém a energetickém těle, použijte 5 až 15 kapek vybraného oleje a smíchejte ho s lázeňskou solí, krémem nebo mlékem jako emulgátorem.

Doporučené oleje: Valor, Lavender, Cedarwood, Sandalwood, Eucalyptus.

7. Podpora kvalitního a zdravého spánku

Pro kvalitní a posilující spánek aplikujte 2 až 3 kapky esenciálního oleje na chodidla nohou, za uši a na krk. Pár kapek oleje na kousku látky, kterou dáte vedle vašeho polštáře, může Váš spánek ještě prohloubit.

Doporučené oleje: Lavender, Frankincense, Valor, Peace & Calming. [:sk]

1. Inhalácia

Existujú rôzne metódy ako inhalovať esenciálne oleje. Najpohodlnejšou metódou je nechať ich vyparovať v ultrazvukovom difuzéri a to tak, že nakvapkáte 7 až 15 kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja do difuzéra a pridáte vodu, pokiaľ si to difuzér vyžaduje. To vám dodá príjemnú a čerstvú atmosféru vo vašej izbe alebo dokonca v celom vašom byte. Ďalšou metódou je inhalácia z ruky, kedy kvapnete jednu kvapku oleja na vašu ľavú ruku a rozotriete ju pravou rukou trikrát krúživým pohybom v smere hodinových ručičiek a následne ruky spojíte popred nos a inhalujete po dobu jednej minúty. Môžete tiež vyskúšať tradičnú metódu inhalácie pomocou vodného kúpeľa. Pridajte 2 až 3 kvapky esenciálneho oleja do hrnca s vodou (horúca, ale nie vriaca voda) a potom inhalujte s hlavou sklonenou nad hrncom a prekrytou uterákom. Ako alternatívu môžete použiť inhaláciu priamo z otvoru čajníka!

Oleje doporučené na inhaláciu pomocou difuzéra: Purification, Thieves, Lemon-Myrtle, Peace & Calming

Oleje doporučené na inhaláciu z ruky: Lemon, Peppermint, Cedarwood, Joy

Oleje doporučené na inhaláciu pomocou vodného kúpeľa: Eucalyptus, R.C.

2. Aplikácia na čakry a miesta s pulzom

Kvapnite 1 až 2 kvapky vášho obľúbeného esenciálneho oleja na vašu ľavú ruku a aktivujte ho energickým rozotrením pomocou pravej ruky trikrát krúživým pohybom v smere hodinových ručičiek. Potom aplikujte olej na miesta s pulzom – na zápästia, za uši, pod kolená alebo na čakry. Vtrenie esenciálneho oleja na chodidlo vašej nohy má osviežujúce účinky na celé vaše telo. Avšak, ak máte pocit, že špecifický bod alebo časť vášho tela si vyžaduje určitý olej, tak jednoducho nasledujte vašu intuíciu.

Doporučené oleje: Môžete aplikovať všetky oleje, ktoré sú kompatibilné s vašou pokožkou a vašimi potrebami.

Oleje, ktoré by mali byť zriedené (napríklad s vysokokvalitnými rastlinnými olejmi alebo V6 od Young Living): Clove, Cinnamon Bark, Thyme and Oregano, rovnako ako olejové zmesi, ktoré obsahujú dané oleje, napr. Thieves.

3. Reflexológia

Z dôvodu svojej molekulárnej štruktúry, esenciálne oleje môžu jednoducho prechádzať cez bunkové steny, takže sú ideálne na používanie na reflexných bodoch rúk a nôh. Aplikujte 1 až 2 kvapky zvoleného oleja priamo na reflexný bod použitím techniky VitalFlex.

4. Masáž

Na relaxáciu celého tela použite 6 až 18 kvapiek esenciálneho oleja a zrieďte ho s vysokokvalitným masážnym olejom ako napríklad V-6 Enhanced Vegetable Oil Complex, Ortho Ease Massage Oil, Ortho Sport Massage Oil, Cel-Lite Magic Massage Oil or Relaxation Massage Oil.

Doporučené oleje: Valor, PanAway, a všetky oleje z kolekcie Raindrop.

5. Podpora svalov, šliach, kĺbov a kostí

Aplikujte 3 až 4 kvapky esenciálneho oleja lokálne na postihnuté miesto. Aplikujte jedenkrát za deň, ideálne pred spaním, aby sa počas noci mohol naplno prejaviť účinok oleja.

Doporučené oleje: Valor, PanAway, Relieve It, Deep Relief, Helychrysum, Ortho Sport and Ortho Ease Massage oil.

6. Kúpeľ

Aby ste naplno prežili vibrácie esenciálneho oleja vo fyzickom a energetickom tele použite 5 až 15 kvapiek vybraného oleja a zmiešajte ho s kúpeľnou soľou, krémom alebo mliekom ako emulgátor.

Doporučené oleje: Valor, Lavender, Cedarwood, Sandalwood, Eucalyptus.

7. Podpora kvalitného a zdravého spánku

Pre kvalitný a posilňujúci spánok aplikujte 2 až 3 kvapky esenciálneho oleja na chodidlá nôh, za uši a na krk. Pár kvapiek oleja na kúsku látky, ktorú dáte vedľa vášho vankúša, môže váš spánok ešte prehĺbiť.

Doporučené oleje: Lavender, Frankincense, Valor, Peace & Calming.[:]